tuneli-kalimash

Kukesi, Puka, Bulqiza janë zbardhur nga dëbora, duke shenuar edhe reshjet e para për këtë vit.

Në Kukës trashësia e saj arrin 10-20 cm.

Ndërkohë mësohet se situata në Rrugën e Kombit paraqitet normale dhe pa probleme.

Shtresa e dëbores në tunelin e Kalimashit është 4 cm, por qarkullimi është i lire.

Në Pukë, ka pasur ngrica në aksin rrugor Fushë-Arrës- Kukës, dhe Fushe-Arrës- Gjegjan, ku autoritetet kanë kërkuar kujdes nga drejtuesit e automjetëve.

Reshje dëborë janë regjistruar dhe në Korçë, ku trashësia arrin deri në 5 cm./Shqiperiaime.al

SHPËRNDAJE