Kryetari i PS-së, Edi Rama deklaroi dje, gjatë emisionit “Debat”, të gazetarit Alfred Peza se grupi parlamentar i PS-së do të votojë pro heqjes së imunitetit, pasi ai është varianti i PS-së, por thekson se ky votim nuk do të bëhet me 6 gusht. Rama zbardh bisedat dhe mesazhet që ai ka këmbyer me ish-presidentin Topi dhe presidentin e ri, Bujar Nishani, gjatë ceremonisë në Presidencë. Ndërkohë, kreu socialist shprehet se do të jetë një nga kandidatët për deputetë në listën e PS-së, në 2013 dhe se në PS nuk do të ketë hapësirë për asnjë lëvizje që kërkon ta përçajë atë.

SHPËRNDAJE