Bernë, 17 shkurt (AIP) -Mediate huaja e konfirmojnë dashurinë e  DiCaprio  me Afërditën..”Leonardo DiCaprio kalon (është i dashuruar) me  nj Miss Kosova” (“Leonardo Di Caprio sort avec une Miss Kosovo”) është ky titulli i gazetës zvicerane “Le Matin”  e cila shkruan pë lidhjen e DiCaprio  me kosovaren Afërdita Dreshaj, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” nga Zvicra

 

Edhe mediat e huaja e konfirmojnë dashurinë e DiCaprio  me Afërditën

Pa hangër hudhra nuk të vjen era, thotë një fjalë popullore ku ndoshta  kjo thnëni më së paku nuk do t’i besonte apo nuk o t’i p¨leqenta Shpatitit apo familjes së kosovares Afèerdita Dreshaj e cila së fundi u pa në foto gjysëm lakuriq me aktorin italian Leonardo Dicaprio  në një terrasë hoteli të përqafuar, që ndermjet tyre smund te futeshe asnje fije floku…Kjo sipas Drashaj qenka “miqësi”. Por mediate huja sikur edhe ato zvicerane e thonë të kundèrtën, se ajo është dashuruar dhe është në lidhje me ket aktorin italian Di Caprion, cka edhe flasin vetë fotot e tyre në ballkone a plazhe.
“Leonardo DiCaprio kalon (është i dashuruar) me  nj Miss Kosova” (“Leonardo Di Caprio sort avec une Miss Kosovo”) është ky titulli i gazetës zvicerane “Le Matin”  e cila shkruan pë lidhjen e DiCaprio  me kosovaren Afërdita Dreshaj.
Kurse revista tjetër fracneze  “Closer magazine” po ashtu ka konfirmuar për lidhjet Aferdita Dreshaj me aktorin italian. “Leonardo Dicaprio craque pour Miss Kosovo”  , me ket titull revista e njohur “Closer..” në vazhdim ka shkruar se ishin ë pushime në Miami me të dashurën e saj Bradley Cooper, DiCaprio e hetoi  me një bjonde si asnjë tjetër:

 

 

Afërdita Dreshaj është një mbretëreshë e bukurisë  pasi që Kosova përfaqësohet në Miss Universe 2011. Ajo ka th¨në “Unë kurrë nuk kam qenë kaq e lumtur sikur sot që u ndjeva..” Aktori italian, është parë me Mis Kosovës në krahët e  Dicaprio nën diellin e  Florida.

SHPËRNDAJE