rammaKëngëtari Gold AG iu ka bashkëuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për pjemsëmarrje në protestën e 14 maji të organizuar nga AAK dhe Nisma. Presheva ka ndoshta me shume dhe nje aresye pre te perkrah protesten e opozites me 14 maj se keta burra luftuan ne Karadak e Luginën pas lufte sne Kosovë, shkruan aejncia  elajemeve “Presheva Jonë”

Deputeti i AAK-së, Lahi Brahimaj ka postuar një foto në Facebook, ku shihet edhe Gold AG në selinë e kësaj partie, duke thënë se edhe përmes artit protestohet.

Lexoni postimin e plotë:

Protesta e 14 Majit është e qytetarëve, jo e partive.

Edhe përmes artit protestohet. Këngëtari Gold AG e ka bërë këtë edhe përmes teksteve dhe këngëve të tij.

Edhe kësaj radhe mbështetja e tij për 14 Maj nuk mungon.

Të protestojmë për SHTET ME DINJITET, të gjithë, pa përjashtim.

Shihemi ne Shesh, me 14 Maj, ora 14:00 në Prishtinë.

SHPËRNDAJE