Medvegjë, 3 nentor -Nenkryetari e Komunes se Medvegjës, Leme Xhema me stafin e përmes një postimi  Facebook ka thënë se është tejet e shqetësuar për gjendjen e rëndë në Shqipëri të shkaktuar nga vërshimet.

Leme Xhema i shkruan presidentit shqiptar. Medvegja është me ju në këto momente të vështira nga përmbytjet

Zyrtaja e larte komunes se Medvegjes znj.Xhema ka shkruar se ne këto momente te veshtira jemi afer jush, duke ofruar solidarizmim dhe mbështetje me stafin e saj duke shprehur gatishmerine te dergoj vullnetarë, djeme te rinje, qytetare ne rast nevoje per te ndihmuar vëllezir tane nga keto permbyjtje. Medvegja, prëkrhje e vetme nga Lugina per vershimet ne Shqiperi, ndryshe nuk thone kot, miku i mire shifet ne dite te veshtira,  njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Nenkryetari e Komunes se Medvegjës, Leme Xhema ne letren e saj dretjuar presdientrit shiptra thuhet:

Ztr.President ILIR META,

Résultat de recherche d'images pour "vershimet shqipëri"Me keqardhje të thellë e morëm lajmin për vërshimet me pasoja në njerëz, që kanë ndodhur në Shqipëri.

Në emër të popullatës së Medvegjës, ju shprehi ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të njerëzve që kanë humbur jetën në këtë fatkeqësi natyrore.

Poashtu e shprehim gatishmërinë e plotë të ofrojmë çdo lloj ndihme, brenda mundësive tona për tejkalimin e kësaj situate.

Me respekt te veçantë.

Leme Xhema
Komuna e Medvegjës

SHPËRNDAJE