Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, është gati për ndeshjen e së dielës ndaj Milanit.

“Kjo ndeshje do të tregojë forcën e Juves. Nëse do të fitojmë do të jetë një ndihmë e madhe për vetëbesimin dhe moralin tonë”, shprehet numri 1 i bardhezinjve në një intervistë për ‘La Gazzetta dello Sport’.

Përsa i përket skuadrës së tij, Buffon shprehet optimist: “Kam besim tek e ardhmja e këtij ekipi. Jam i kënaqur nga nisja e sezonit të ri edhe pse nuk mund të krahasohemi ende me Milan dhe Inter.

“Për momentin mund të them se tek Juventusi i ri kam filluar sërish të ëndërroj”, përfundon portieri.

SHPËRNDAJE