Manchester United's Portuguese manager Jose Mourinho gestures to supporters after the EFL (English Football League) Cup fourth round match between Manchester United and Manchester City at Old Trafford in Manchester, north west England on October 26, 2016.
Manchester United won the game 1-0. / AFP / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /         (Photo credit should read OLI SCARFF/AFP/Getty Images)

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho thuhet se personalisht është duke u përpjekur për të bindur sulmuesin e Barcelonës, Neymar, t’i bashkohet “Djajve të Kuq” gjatë verës.

Sipas një raporti nga gazeta spanjolle ‘Sport’, strategu portugez vazhdimisht ka thirrur reprezentuesin brazilian në mënyrë për të bindur atë rreth transferimit në Angli, transmeton portali arbresh.info.

Kjo thuhet të jetë një strategji që Mourinho shpesh e praktikon me lojtarët që ka në shënjestër sepse fillimisht dëshiron të krijojë një raport me lojtarin para se klubi të përpiqet për të siguruar një marrëveshje me të.

Sidoqoftë, Neymar ka nënshkruar një kontratë të re me gjigantin katalunas së fundmi dhe ka një klauzolë madhështore të përfshirë në të. Vlera e saj thuhet se prek shifrën prej 250 milionë euro.

Në rast të transferimit, “Djajtë e Kuq” do të thyejnë sërish rekord botëror, pasi një gjë të tillë e arritën me transferimin e Paul Pogbas nga Juve verën e kaluar.Neymar

SHPËRNDAJE