L’image contient peut-être : une personne ou plus, personnes debout, bandes, chaussures et plein airPrishtinë, 16 Mars -E bukur, sensuale, atraktive, e modës dhe e artit. Kjo është Kaltrina Morina , vajza nga Drenasi qe tregohet te jete mjafte e sukseseshme ne jeten e saj.

Gazetarja  e Agjensise se lajmeve  Presheva Jone Mirjetta Ahmeti intervisten e radhes e zhvilloi pikerishte me vajzen nga Drenasi qe perveq bukurise se saj pershtypje na la edhe karakteri dhe menquria e nje vajze te re.

Presheva Jonë: Mund te na tregoni pak per veten tuaj,karakteristikat e juaja ….?

KALTRINA: Po patjeter, jam Kaltrina Morina , jam 23 vjeqare, vi nga Drenasi. Qysh ne moshen e re 17 vjeqare , fillova te punoi ne nje nga radiot ne Drenas , ne moderim te disa emisioneve te ndryshme . Me pastaje fillova te merresha dhe me modelizem ,ku ne 2013 ne Miss world Kosova , fitova dhe çmimin e Miss interneti , isha me e votuara ne Kosove dhe Diaspore . Me pastaj vazhdova edhe me kendim dhe politike . Ndersa tani per tani kam lene anash modelimin dhe jam duke vazhduar me Politike dhe Aktrim ..

Presheva Jonë: Kush ju ka shtyre te merreni me aktrim?

KALTRINA: Pyetje shume interesante , shtyrja ma e madhe per aktrim , ishte talenti im dhe deshira e madhe qe kisha ndaje ketij drejtimi , me pastaje , patjeter qe kisha perkrahjen time kryesore nga familja , duke mos anashkalur dhe shoqerin time te ngushte…

Presheva Jonë: Ti vetë sa e vlerëson bukurinë?

KALTRINA:  Une mundem ta vlersoi ashtu si e ndjeje , bukuria e jashtme nuk vlersohet asnjhere sa bukuria qe ke ne mbrendesi , mirpo sa vleresohet ne Kosove eshte nje pyetje krejtesishte ndryshe ! Kemi nevoje per vlersime me te medha dhe perkrahje po ashtu , ne cdo gje qe e bejme , e bejme per te vlersuar publiku …

Presheva Jonë: Qfare presim nga Kaltrina?

L’image contient peut-être : 1 personne, gros planKALTRINA:  Tani per tani jem ne xhirime te Filmit aksion ( FUNDI I BOTES) me regjisor te Mensur Kadriut

Presheva Jonë:  A mundesh te na shpalosesh me shume detaje rreth ketije projekti, dhe qfare roli keni ne filem ?

KALTRINA:  Nuk dua te shpalos edhe shume gjera rreth filmit , meqenese jem ende ne xhirime , vetem se ka nje rendesi dhe domethenie shume te madhe , duke u bazuar ne shume gjera te verteta qe ion duke ndodhur ne jeten reale . Ndersa roli im eshte : nje vrasese-kriminele me pagese , ku kom skena te ndryshme qe mbeten per tu pare dhe vleresuar nga te tjeret . Mirpo mos te harroje te falenderoje ,regjisorin Mensur Kadriu per kete mundesi te mire qe me eshte dhene , dhe iom shume e kenaqur me punen e tij.

Presheva Jonë:  Mesazhi juaj per fund?

KALTRINA:  Nuk dua te shtoi me shume , vetem mesazhi im eshte se duhet te kesh gjithemone besim ne vetvete , dhe te luftosh gjithemone per ate qe deshiron te besh , sepse pa dyshim nje dite do te vlersohesh dhe te shperblehesh per punen qe ben . Faleminderit nga Agjencia e lajemeve Presheva Jone per intervisten, ishte knaqesi te jeme e intervistuara juaje , juve ju uroje pune te palodhshme dhe shume suksese … (Mirjetta I Ahmeti)L’image contient peut-être : 1 personne

SHPËRNDAJE