Bukuroshja e spektaklëve të modës, Kështjella Pepshi kalon përtej limiteve të modelimit, duke u bërë sinonim i showbizit shqiptar në Zvicër edhe përmes këngës.

 

Bukuroshja Keshtjella Pepshi (nga Peja) qe jeton dhe vepron ne Berne te Zvicres ndoshta nuk ka nevoje ta prezetojme aq, nese kujtojme se ajo ishte Miss Kosova Univers e cila perfaqesoi bukurine dhe sharmin shqiptar te Republikes se Kosoves ne Las Vegas ajo tashme ka dalur me nje videoklip të ri Too Many Miles Music, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Keshtjella Pepshi: Jam e kenaqur me kengen, spotin e pare. Besoj se te radhes do te jenë edhe me të mira, meqe të mirat s’kane skej.. 

Kështjella Pepshi  tashme edhe kengetare vjen më një surprizë të re, më spotin e këngës të cilën e lansoj ditë më parë. Jam e kenaqur me kengen, spotin e pare. Besoj se te radhes do te jene edhe me të  mira, meqe te mirat s’kane skej..” ka thenë kengetarja jone e re Keshtjella Pepshi te cilen agjencia e lajmeve e ka quajtur “Madona” shqiptare.

“Per gjitha keto suksese nga defilimet e para qe ne fillim per  Miss Berne, deri tek Miss Kosova Univers ne Las Vegas e deri sot me spotin e ri te kenges Too Many Miles une falenderoj nga zemra familjen time, ne rend te pare nenën time Zize Pepshin që me ka mbeshtetur vazhdimisht dhe natyrisht, dihet edhe agjencine e lajmeve “Presheva jonë” si sponsore mediale e promovimit te vlerave te mia kulturore dhe artistike..” ka thëne zonjusha Pepshi.

Kënga më titullin: Too Many Miles, të komponuar nga Produzent i njohur nderkombëtar, i disa këngëve filmike  Sammy Hammi. Për, lansimin e këngës së Kështjelles, shkruan e shumë gazeta zvicerane,  sikur ajo më prestigjioze si: NZZ, 20 Min dhe gazeta Blick, tash se fundit edhe agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” pak te vonuar, por dihet nga “xhelozia”.

Pas kësaj, Kështjella ishte tërhjekur pak nga kjo rrugë duke i hyrë një sfide të re, për një karrierë më ndryshe, asaj te politikës, duke konkuruar si kandidate e propozuar nga PSHDK për zgjedhjet kombëtare në Zvicerës duke përdaqesuar kantonin e Bernit për deputete në Parlamentin Federal.

Siqoqofte, mbesim me shprese qe Keshtjella Pepshi te vazhdoje rrugën e nisur dhe ta ruaj zerin e bukur sikur sharmin e saj. Mesuam nga Keshtjella se ajo diteve të ardhshme do te prezentoj ne koncere ne mjedise kombëtare edhe nderkombëtare ne Berne, Zurich, Gjenevë, Prishtine e Tirane per te kënaqur publikun shqiptare dhe te huaj jo vetëm veshet e tyre,  por edhe syte e tyre, meqe kane se cka te shofin…

SHPËRNDAJE