Legjenda e futbollit, Diego Maradona njihet për intervistat e tij të shumta, por kësaj radhe ai ka befasuar të gjithë.

 

Në intervistën e tij, ai u pyet nga gazetarët për lojtarin e Barcelonës dhe bashkëkombasin e tij, LeoMessi.

 

Ai tha se është një lojtar mjaft i madh dhe se aftësi të jashtëzakonshme.

 

Ja -farë tha më pas :

Ai është një lojtar i madh, pavarësisht nëse ai e ka fituar Kupën e Botës ose jo. Në moshën 56 vjeçare, unë mund të them se unë kurrë nuk kam parë një lojtar si Messi.”

“Unë e falënderoj Zotin që Messi është argjentinas. Ne kemi Messin, Papen dhe mua”,

 

SHPËRNDAJE