diapspssKryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka prit sot në takim kryetarin e degës së AAK-së në Zvicër, Mentor Mushkolaj, së bashkë me një pjesë të kryesisë së degës.

Gjatë takimit të Haradinaj dhe Mushkolaj është diskutuar për mobilizimin për protestën e 14 majit.

“Kryetari, Ramush Haradinaj priti sot në takim kryetarin e degës së AAK-së në Zvicër, Mentor Mushkolaj, bashkë me një pjesë të kryesisë së degës.

Temë diskutimi ishte mobilizimi për protestën e 14 majit, në të cilën do të jetë prezente edhe diaspora më pjesëmarrje masovike”, thuhet në njoftimin për media./A.M.diass

SHPËRNDAJE