Kapiteni i Juventusit, Aleks Del Piero ka thënë se derbi ndaj Milanit, do të jetë një ndeshje e bukur.

Milan dhe Juve, do të përballen në këtë fundjave në kuadër të Seria A.

“Kjo ndeshje si çdo herë do të jetë ndeshje për skudeto. Jam i bindur se do të jetë një ndeshje e mirë. Pavarësisht se si do të përfundoj kjo lojë, megjithatë rruga është e gjatë deri në fund të sezonit”, ka thënë Del Piero.

Ai beson se skuadra e tij mund të mposht Milanin.

SHPËRNDAJE