Mesfushori i Man.Cityt,holandezi De Jong,po i bënë thirrje bashkëkombasit të tij Sneijder që në qoftë se vendos të ndërroj ambient,atëherë  le ta zgjedh Cityn para United.

Manchester United që prej kohësh është në tentativa për ta sjellë në “Teatrin e ëndërrave” mesfushorin e  klasit të lartë,mirëpo tani,Ferguson nuk do ta ketë problemi veetëm me drejtuesit e Interit por edhe me rivalët kryesor të qytetit të cilët e kanë vënë në agjendën e transferimeve për këtë sezonë.
Përpos agjentëve nga City,shtysë këtij transferimi po i jep dhe futbollisti De Jong i cili ka raporte të mira me Snejderin duke e porositur që të vijë tek “qytetarët”

SHPËRNDAJE