linnnPreshevë, 15  maj  -“Linda Morina i kendon Vucicit”, “Linda Morin e Kendon Azem Syles”, “Nuk ndalet Linda Morina, i këndon edhe Isa Mustafës, jane kte disa ttiuj te prtlave tona diteve te fundit te cilat po hasim pak si shpesh pasi ajo i kendoi Azem Syles, qe duket se ka apsur krtika te rerepta?!

 

Shumë merita nga këngëtarja Linda Morina për Azem Sylen dhe jaranat e tij Hashim Thaçin e Kadri Veselin e cila në vazhdën e këngëve kushtuar personaliteteve të njohura në Kosovë ka edhe një këngë për Sylën.

 

Linda Morina pasi i kendoi Vucicit dhe Azem Syles sigurisht nga masa,opinoni shqiptarë ka pasur nje ser kritikash ..Dhe duket qe ngha atehere e ka leshuu “trubo” jaka nis t ekendoj ekngfe patriotike UCK-së, FIFA-s, personaliteve e heronjve atzne kombëtar…qen ndyrshe nga lexueis ttane po kuprtohetr sikur ajo po don em mebule marerne truprin q eikendoi krimeneve apo ndytshe siq thone me laj m..e shurrë… Lexuesit e”Presheva jonë” pyesin se “Cka u xekrrav kjo Linda Morina, pas Syles e Vucicit, tash i kendon here UCK-së herë FIFA-s..mos po don me e mbulue marren qe po i thurr vargje kriminelëve..” ?

 

Linda i kendoi sefte Vucicit. kriminelin apo armikun edhekur e kendon , te ne quhen levdata, e apsatj edhe  milionerit Azem Syla.   Kjo Linda pse me i këndur Azem Bejtes që asnjë lek nuk ka dhënë. Ma mirë me i “këndu” bosit me 30 milion euro në xhep se sa patrioteve të UÇK-së që morën 30 plumba nga Serbia?!, shkruan “Presheva jonë”.

Më poshtë mund ta dëgjoni këngën që Morina i ka kushtuar deputetit Syla.

 

 

 

 

 

Pa i kenduar Presheves kesja Lind aMorine snuk ja falim…

SHPËRNDAJE