Jane tri shoqe Besa Ismajli, Florentina Rama dhe Lirona Zuka, kolege “konkurrente” sa nga bukuria po aq edhe nga profesioni, meqe secila eshte me e bukur dhe me e menqur se tjetra. Jane ineteletktuale jetojne dhe veprojne ne Medvegjë. Ata mund te jen konkurrente gjithkah, por dicka qe i lidhë i bashkon ato eshte: Flamuri dhe Medvegja jonë!

Prandaj edhe ne ne mezazhin e tyre qe na kane derguar ne redaksine tonë nder tjera ato kane shkruar se vendlinja eshte nena jone e dyte, do e duam e rrespktojme si nene, si diten e syve, sepse ajo na rriti e na shkolloi dhe nuk do t’ia kthjeme dot shpinden kurre..” Qikat e Medvegjës e amrrin “bajarakin” bëhen burra si Shte Galica. I dalin zot, mbrojne vendlindjen, shkruan  agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Besa Ismajli: Me dashuri VOTO për vendin tim, për vendin tend !

“E dua Vendin tim, Medvegjën Aty ku u linda, u rrita, u edukuam e u arsimuam me vlerat me te mira europiane, sot vendëlindja ka nevojë per neve. T`i dalim zot kesaj toke. T`ia falim dijen, punen dhe ti sherbejm, me dashurin me te madhe. Eshte momenti vendimtar te jemi te zot dhe të barabarët ne vendin tone. Andaj ftoj te gjithe pa dallim, qe te zgjojm vetedijen tone kombetare ne Nentorin e Shqiptarve dhe te votojme me 4 Nentor 2018 per Keshillin Nacional Shqiptar. Te votojme per njerzit qe nuk u kursyen per kete vend, ata te cilet investojne dhe punojne ne të mirë të qytetarve të Medvegjës , per shpresen e ketij vendi, dhe per te ardhmen tone. Voto LISTEN ojq.AFEDS-Muharrem Salihu_FORUMI ShQIPTAR PËR ZHVILLIM EKONOMIK NË SËRBI. Jo te gjithe ne mund te bejme gjera te medha. Por ne te gjithe mund te bejm gjera te vogla me dashuri te madhe. Me dashuri per Vendin tim! VOTO!!!”

 

Florentina Rama: Të votosh për Medvegjen don te thoshe te mbrosh Luginen e Preshevës 

Veprimtari i shquar dhe biznesemeni i njohur ne Evropë z.Muharrem Salihu, nga Medvegja, kandidat potencial per ta udhehequr KKSH-në 

“Te dashur vendas, motra dhe vëllezer, mergimtare, ju faleminderit per mbeshtetjen dhe perkrahjen e juaj te parazervë. Jeni ju ata qe me 4 nentor te ketij viti do vendosni dhe ndryshoni per te miren e gjithë neve, te ardhmen dhe perspektivën e vendlindjes sone dhe te juaj. Po ju drejtohem une si nje e re e Medvegjes, e cila jeton me shpres se nje dite do behet me mire

“Un bija jote Medvegje jetova me shumë veshtirësi ne ty dhe tani ende jam këtu. Mirepo asnjeherë me e fort, me nje mision te ri, shpresë te vetme, me z. Muharrem Salihun qe eshte bere tashme synonim i nje te ardhme te soigur tjo vetme te Medvgejes pore dhe te mbare Luinës i cili do sjell risi, ndryshime, ashtu siq ngjalli shpresë perseri!..”

Tashmë është koha që komuna e Medvegjës të mos shihet më si një shtojcë mes Preshevës dhe Bujanocit, por të zërë një vend të barabartë në drejtimin e përbashkët të tri komunave autoktone shqiptare në kete pejse te Evropës. Ne Medvegje, mbrohet Lugina e Preshevës, nese njerezit nga Medvegja do t’i prinin KKSH-se. Prandaj votimi i juaj eshte i nevojshem me 4 netort te ketij viti.

Te behemi te gjithe se bashku o sot o kurr!

#4nentori #AFEDS #Medvegjaj #vendlindjajupret

SHPËRNDAJE