Mesfushori i kombëtares shqiptare që luan tek Lacio e Italisë, Lorik Cana edhe në derbin ndaj Romës, do të jetë në bankinë, raportojnë mediat italiane.

Kosovari, i cili gjatë kësaj vere kaloj nga Gallatasaraj tek “bardhekaltrit” e Italisë, kishte paraqitje jo të mira në këtë sezon të garave në skuadrën italiane dhe ai nuk pritet të paraqitet as në sfidën e madhe ndaj Romës.

Ndryshe, Cana është lojtar standard në kombëtaren shqiptare. Ai luajti 90 minuta në humbjen e Shqipërisë ndaj Francës prej 3:0.

SHPËRNDAJE