missall1111Bujanoc, 5 maj- Sonte ne Shtëpinë e Kultures ne Bujanoc mbahet finalja Miss Ballkani-2016 nen Organizimin e Agjensisë “Kiki Models” te drejtuar nga Kreshnik Husaj. Në kete evenement kulturor-bukurie do te konkurrojnë 23 vajza e djem bukuroshe e bukurosh nga mbare ballkani. Ne mesin e tyre do te shkrep edhe bukuria  shqiptare e vajzave dhe djemve te ri  nga Kosova e Shqiperia qe do te prezentohet me bukurine dhe sharmin e  tyre. Njera nga Durres e tjetra nga Janina e Shqperise, aktualisht ne Greqi,   njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Hello Presheva, “Ju dua” !..  Kristina from Montenegro ! 

mISKASmLAIIZI1122333

Në kete evenement kulturor-bukurie do te konkurrojnë 20 vajza bukuroshe nga mbare ballkani. Pos bukurisë shqiptare, ne Bujanoca jane radhitur edhe vajzat e bukur plote sharm edhe nga Greqia, Kracia,. Mali i Zi, Bullagria, Rumania, Bosnja, Maqednia, Mali i Zi etj, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” Ne mesin e këtyre bukurusheve agjencia   e lajmeve “Presheva jonë” ka zhvilluar nje bise blic me Miss-in nga Mal i Zi Kristina Vukovic e cila ka pershendetur  Luginen dhe mbare shqiptaret ne shenje rrespkti me duart ne shenje shqiponje (shiko foton) simbolin tone kombëtare me fjalët  “Ju dua!..”

 

Shqiptare nga Janina ne Bujanoc  me sharm e bukurri si rrezja e diellit e “djeg”  Serbinë!.. 

missajanaina

Ka pak kohë që në Shqipëri kishte sejellur kurorën e “Miss Ballkanit”. 23-vjeçarja nga Elbasani e cila  na rrëfen se modelimi nuk nuk ka qenë asnjëherë prioritet për të, edhe pse nga kompeticionet ku ajo ka marrë pjesë është kthyer me çmimet e para.

 

Se si ndjehet ajo pasi ajo kishte marrur kurorën e “Miss Ballkanit” ? ajo eshte pergjiigjur seËshtë pak të thuash se ndjehem shumë e lumtur dhe krenare. “Miss Ballkani” ështe një nga eksperiencat më të veçanta që kisha provuar në jetë. Dua të theksoj se ishte hera e parë që Shqipëria merrte pjesë në këtë kompeticion dhe ndodhi që unë ta merrja këtë çmim.

 

miska111Të gjitha vajzat ishin shumë të bukura, pasi femrat ballkanase shquhen për pamjen e tyre të përzier me tipare lindore dhe perëndimore. U ndjeva padyshim e privilegjuar që më vlerësuan mua me kurorën e më të bukurës në Ballkan. Madje, stilisti Dado Jovanovic, një ndër më të mirët në Serbi, ka stiluar një fustan enkas për mua kuq e zi. Më ka thënë që kur të shkoj në Serbi të pres nga flamuri edhe shqiponjën që t’ia mbivendosë fustanit tim..”

 

albbmiskkaass111Mbremja finale e cila do të mbahet sonte (me 5 maj -e enjte) prezntohet edhe shqiptarja tjeter nga Durrusi Arlinda Tahiraj nga Durresin , njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.  Pra Arlinda eshte vajza e cila do të ngrej flamurin shqiptar ne Serbi-Bujanoc me 5 maj.

“Jam tejet e kenaqur dhe krenare qe po prezentoj bukurine shqiptare ne Bujanoc. Kam  marru pjese ne disa evenemente modelimi dhe per gjedhje te miss-eve. Por ne Bujanoc po shkoj me dy gëzizme, nje për të konkurruar dhe dy te vizitoj ate pjese te te tokave tona, Kosoven Lindore..” ka thëne sot për agjencine  elajemeve “Presheva Jonë” kandidatja shqiptare Arlinda Tahiraj për Miss Ballkani-2016

 

Arlinda Tahiraj Mosha ka vetem 18 vjeq. Eshte “multikombëtare” meqë asaj i rrah zemra për Kosoven dhe Shqiperine. Eshte e lindur ne Krume, Has. Ndersa sot jeton ne  Sukth, Durres. Arlindaj eshte nxenese e shkollës së Mesme -Maturane.

Ne dhjetor te 2015 ka nisur te merr pjese me modelim dhe me aktivitete  te  misse-ve e cila ka fituar: Ne Shkoder : Miss Shoqeria. Ne Prizren: Futur Fashion Faces World. Ne Ferizaj: Miss Beauty 2016. Ne Prishtine: Miss Albania 2016. Ajo po ashtu  edhe jashte vendit ka shkëlqyer e cila ka  perfaqesuar Shqiperinë ne Antalya..ne gara boterore. Dhe me 5 maj do te gjendet ne Serbi, pikërisht ne Bujanoc   per të perfaqesuar bukurine Shqiptare ne gara ballkanike. Hobi i saj eshte: Modeligu dhe leximi.

missarlnnds

SHPËRNDAJE