hasjshhss

Budallakitë e ambasadores se Thacit s’kanë skej. Çitaku, pse nuk nderton permendoren e Miloshevicit, sikur kishën, në Runik me ja kujtue edhe me  shume presionin?! sa per dieni Serbia ne Kosovë ska berer presion por gjenocid, ka prishe xhamia e nderute e ka lene Kisha n mids Prishtinës

 

Pas ngecjes se lobimit dhe proceseve integruse ne Kosove stafi i Hashim Thacit brenda e jashte per te qëndruar ne pushtet apo ne epiqender te mediave nuk ju ka mbetur gje pos me dhëne deklarata te “nxehta” qe ne gazetari njihe si sensacionale siq thone per Like ose per llafe neper kafe “a e ngut bre cka kish thone filanja apo filani” ?! apo njëfare Gecaj keshuilltar i Isa Mustafës: “Daçiqit iu paska zvogëluar zemra, më parë thoshte se Kosova është zemra e Serbisë”, duke harruar se ne Verti te Kooves apo Graqnice sot ke me shume flamuj serbe se sa ne Beograd dhe nga kjo del se qveritaret kosvare poshpojne bir n’ujë?!

Diteve te fundit shpesh degjohen daklarata paushalle te qeveritarve dhe sikur te kesaj ambasadores se  Hashim Thaqit qe e dhe sikur te ishte njeriu ne dite mortore, te shprethen  gazi:-))

“Kisha Ortodokse Serbe nuk rrënohet, qëndron aty të na kujtojë represionin.” me mere me mend kane shkruar portalet kosovare duke ju referuar dekaratave te ambasadores se Thacit  e cila paska folur me “nje goje” me Hashimin i cili refren u degjua se apri dite me pare nga ai rreth kesaj kishte qe Mileshevici dhe Arkanu juv la kopilin jo te dera, por kesaj radhe n’midis t oborrit te kryqeytetit kosovar ?!  Me këte deklarata si duket  “diplomatja” kosovare  paska pasur deshire me hanger me dy lugë e cila perpiqet me u majt here me evropen e hre”me Serbine. qe ndrysh kesaj i thone me la shurre me m…, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Budallakia e ambasores se Thacit  s’ka kufije. Çitakut, nëse nuk po i penguaka kjo KIshe ne Prishtinë, atëhere pse nuk nderton permendoren e Miloshevicit apo edhe nje  Kishë ne katundin Runik per tja përujtuar presionin? Sa per dijeni per tge derguarene Hashimit ne Amerikë , ska qene presion, por gjenocid!

Vec kesaj ajo paska folur edhe per dhunimet e 20 mije femrave kosovare, duke hasrur ketu edhe meshkujt kosovar te dhunuar nga prinderit apo vllzerit e ministave serb ne qeverine e kesaj Ciatakut alias Hashimit.

Ne fakt  agjencia e lajemeve “Presheva Jonë” ishte mediumi i pare e cila para 7-8 vitesh  sensiblizoi dhuminin e mbi 20 mije femrave kosovare duke ju referuar nje raporti konifdancial te OKB-së. Shumë organizata ndërkombëtare joqeveritare dhe ekspertë të ndryshëm manipulojnë me shifrën afër 20.000 femra shqiptare janë dhunuar nga pjesëtarët e forcave serbe në ditët e luftës. Mirëpo, sipas një burimi tjetër, kjo shifër sillej rreth 2.018 femra të regjistruaea se te dhunuara gjatë luftës në Kosovë, njofton agjencia iformative kombëtare “Presheva Jonë”

Citaku duke tnse ne new Yrojk krtikoi jo vetem Dacicn por edhe shfine saj Thacin qe deri tahs as qevria serbe e as ajo e Kosoves ska bere asgje per tze driuar rastet eketyre krimeve trishtuese, dkelkata keto te cilat dejgohen here pas hre vetem sa per te shitur emdn apo patriotizem zakonisht ne forume nderkom,bëatr apo jate fushtave zgejdore, cka a sihs-kyremnsitrit Thaci e as presidneit aktula Thaci uk e dhoni Serbine ne gjyq per masakrat  e as per dhunimert seksuale te fmrvae kosvare per t ecilet shqtesohet kjo Cikatu e Hashimit?!

SHPËRNDAJE