Preshevë, 8 shkrut  -Në kreqytetin serb Ivan C. (38) ka ndodhur nje shperthim i madh, meqe rast eshte hedhur nje veturë ne ajër e cila eshte ndezur shkrum. Nga ky shperthim  jane plagusr tre persona te cile tjane derguar  ne urgjence , ne spitalin e afër , njfoton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Bilanmci: Tre te lënduar. Bëhet fjalë për Lufte mes mafias serbe

Me konkretisht, sipas Tanjug shperthimi ka ndodhnur sot rreth ores  09:30 në Beograd në lagjen e Beogrdait Brace Jerkovic në Vozhdovac.

Sipas informatave jozyrtare në bazë të makinës që shpërtheu në cep të rrugës Zaplanjska i Jovana Bjelica, ishte vendosur eksplozivi. “Citroen do pikaso 4” është shkatërruar teresisht. Deri tani nuk ka informacione për gjendjen shëndetësore Ivana C. i cili u pranua në Qendrën Emergjente.

Jozyrtarisht kjo është përpjekja e tretë për vrasjen e Ivana C. i cili u arrestua dy herë për trafik droge. Sipas dëshmitarëve okularë shpërthimi ishte aq i fortë që tronditi ndërtesat aty pranë dhe predhës fluturoi në të gjitha drejtimet.

SHPËRNDAJE