Résultat de recherche d'images pour "Blerim Xhemaili Erjona"Blerim Xhemaili duke se i ka dhënë fund martesës me Erjona Sulejmanin, të martuar që prej verës së vitit 2015, njofton agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar mediave zvicerane.

 

Blerim Xhemaili ja ndalon Erjonës te përdor emrin e tij për karirren e saj, per reklama apo biznese. Deklaroi se futbollistët s’janë të mirë në seks, Blerim Xhemaili ndahet nga bashkëshortja: Abuzoi me famën time!

Erjona i përket së kaluarës tashmë për Xhemailin. “Blick” shkruan se avokatja italiane e Xhemailit, Daniela Missaglia, ka njoftuar se klienti i saj ka nisur proceduarat e divorcit për shkak të një krize që po kalonin në marrëdhënien e tyre, trasbmeton agjncia e lajmeve “Presheva Jonë”

“Xhemaili akuzon gruan e tij për përdorimin pa kriter të mbiemrit të tij, si pjesë e punës së saj në modeling dhe prezantim. Ai la të drejtën për të mbrojtur integritetin dhe privatësinë e tij”, thuhet në një deklaratë të lëshuar nga avokatja.

Blerim dhe Erjona Dzemaili u martuan në korrik 2015, pak pas lindjes së djalit të tyre Luan dhe dy vjet pas takimit të tyre të parë. Ata ishin çifti më joshës në futbollin zviceran.

Fama e tyre ishte bërë ndërkombëtare gjatë Euro 2016. Në veshjet sexy e shqiptarëve duhej të kthejnë kokat në aisles e fazave franceze, duke përfshirë e-finale në mes të Zvicrës dhe Polonisë, në Saint -Étienne. Revista italiane QG kishte votuar edhe përkrahësin më sexy të Europës pas garës.

Ditët e fundit, Erjona dha një intervistë, ku foli për marrëdhënien me bashkëshortin e saj, ndërsa u shpreh se futbollistët nuk janë partnerë shumë të përkushtuar dhe në seks nuk janë shumë të mirë. Në dokument thuhet se Xhemajli kanë kërkuar qu’Erjona nuk ka më të drejtë të përdorë emrin Xhemalin si pjesë të modelit të tij të biznesit dhe moderator.Image associée

SHPËRNDAJE