Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Berisha ka shpërndarë foton me liderin çeçen, Ramzan Kadyrov i cili së fundmi është akuzuar se me pjesëtarët e tij ushtarak ka kryer masakra në Ukrainë.

Kujtojmë që Berisha është futbollisti i skuadrës çeçene, që garon në elitën e futbolliz rus Akhmat Grozny, e që për drejtues dhe financues e ka pikërisht liderin çeçen.

Kjo gjë nuk po pritet mirë nga tifozët kosovar dhe ata europian, pasi Kosova dhe e gjithë Europa janë kundër pushtimit të Rusisë ndaj Ukrainës, raporton Gazeta Enigma.

SHPËRNDAJE