bardhyl-mahmutiLidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë sa i përket denimit të Grupit “Drenica 2”, ka reaguar edhe publicisti dhe politikologu shqiptar nga Maqedonia, Bardhyl Mahmuti.

Ai përmes një postitmi të shkruan ne lidhje me denimin e Grupit “Drenica 2” shkruan se është një proces i motivuar politikisht kundër luftëtareve të lirisë, transmeton Lajm.

“Proces të motivuara politikisht kundër Sylejman Selimit, Sami Lushtakut, Jahir, Zeqir e Nexhat Demakut, Hysni Thaçit, Bashkim, Selman dhe Driton Demajt… Përsëri proces i montuar kundër Fatmir Limajt! Nga një proces i montuar gjyqësor në tjetrin. Kosovë ta pshurrsha drejtësinë!”, shkruan Mahmuti./Lajm

SHPËRNDAJE