Belotti mund ta veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm

 

Sipas asaj që raporton “Don Blaon”, Barcelona ka nisur fshehtazi bisedimet me Torinon për sulmuesin Andrea Belotti, transmeton Gazeta Express.

 

Barcelona dëshiron me çdo kusht të trasnferojë një sulmues gjatë verës, dhe e shohin Belottin – i cili ka shënuar 22 gola deri më tani në këtë ndeshje, si lojtarin ideal për të zëvendësuar pothuajse në çdo ndeshje treshen Messi, Neymar e Suarez, pasi Paco Alcacer ka zhgënjyer drejtuesit e klubit spanjoll.

SHPËRNDAJE