Klubi nga Katalonia,Barcelona futbollistë e së cilës Xavi,Iniesta dhe Mesi janë tre finalistët në garë për topin e artë,janë duke e shqyrëtuar mundësinë e shkuarjes komplet stafi në ceremonin e ndarjes së cmimeve.

Përveq se Barcelona e ka të sigurt një shpërblim atë të futbollistit më të mirë,ajo gjithashtu është garë për të fiituar edhe trajnerin mirë pasi që edhe Pep Guardiola është futur tek më të mirët bashkë me Mourinhon dhe Del Bosken.

Në kampin e Barcelonës pritet të jetë një festë e jashtë zakonshme dita e ndarjes së cmimeve.

 

SHPËRNDAJE