Sulmuesi italian i Villarealit, Xhyzepe Rosi mund të jetë shumë shpjet lojtar i kampionit të Evropës, Barcelonës, raportojnë mediat spanjolle.

Klubi katalonase i ka dërguar ofertën zyrtare skuadrës së Villarealit. Barça ofron 30 milionë euro për italianin, i cili në sezonin e fundit shënoi 18 gola në garat e La Ligës dhe në Ligën e Kampionëve.

Raportohet Rosi brenda pak ditësh mund të firmos kontratë më Barcelonën. Italiani kërkohet edhe nga Juventusi.

SHPËRNDAJE