trimiiisDukagjin Lipa babai i Dua Lipës ne bisede me gazaterin, njëherit shefin e agjencise së lajmeve “Presheva Jonë

 

Pas Prishtines Dua mund te jete edhe ne Preshevë

Dua-Lipa-Live-at-VertigonightDukagjin Lipa babai i Dua Lipës i cili eshte presidenti fondaconin nderkombëtar  bamirës «SannyHill Fondunation» ne patronazhin e kngetare ssone DUA, ne prag te koncerit te madh ka treguar per agjencine e lajemeve “Presheva jone” se qysh tash verehet nje interesimi i jashtzakonshem  koncertin e 9 gushtit në Prishtinë i këngëtares me famë botërore, është shtrirë jo vetëm në Kosovë, por edhe në Maqedoni dhe Mal të Zi deri ne Luginen e Preshevës.

 

Zoteri Lipa ka njoftuar se shitja e biletave që nisi të shtunën, ka qenë shumë e madhe. Sipas këtij njoftimi, vetëm për dy ditët e para, janë shitur mbi 40 për qind të biletave.

Prandaj, kushdo që ende nuk e ka marrë biletën, bën mirë që ta bëjë këtë së shpejti, pasi që do jetë çështje kohe shitja e tërësishme e tyre.  Babain e kengëtares DUA per agjencine e lajmeve “Presheva Jonë” ka phuar se pas Prishtines Dua mund te jete edhe ne Preshevë, nedse shifet interesim i madhe e paku 20 mije vizitore, ndryshe preshevaret mund t evijne ne Prishtine…

Kujtojmë të gjitha paratë e mbledhura nga shitja e biletave do të shkojnë tek Sunny Hill Foundation, fondacioni që synon të ndihmojë në përmirësimin e gjendjes në Kosovë, me theks të veçantë tek arti dhe kultura. Z.Dukagjin Lipa duke folur per funksionimin dhe rolin e fondaconin nderkombëtar  bamirës «SannyHill Fondunation» te cilin ai e drejton  ka falenderuar donatret, ne vecanti ish-presidentin e Kosoves, bizninsmein e njohur shqiptar Bexhet Pacollin, lider i AKR-së.

images (2)

SHPËRNDAJE