Zënka mes Sadikut dhe bashkëlojtarit për të goditur penaltinë (Video)

Para se të ekzekutohej penalltia në ndeshjen e mbrëmshme të “Europa League”, kundër Villarreal, Rodriguez dhe Sadiku janë zënë me njëri-tjetrin se kush do ta gjuajë atë.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare është përpjekur t’ia marrë topin nga duart bashkëlojtarit, por Rodriguez nuk e ka lëshuar “sferën”, duke ngulmuar në të tijën dhe shënuar gol përfundimisht.

Ky veprim ka bërë xhiron e mediave helvete, që nuk pajtohen me sjelljen e Sadikut, nuk e konsiderojnë profesionale për skuadrën e drejtuar nga Hakan Yakin, aq më tepër në një kompeticion europian.

 

SHPËRNDAJE