Ka shkuar në 61 numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë, ndërsa me vendimin e qeverisë është kufizuar lëvizja e qytetarëve.

Por, ky vendim i qeverisë është kundërshtuar nga presidenti Thaçi, duke e quajtur vendim në kundërshtim me kushtetutën, shkruan Indeksonline.

Pas, kësaj situate ka reaguar edhe bashkëshortja e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Anita.

Ajo në një postim të Instagram ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi dhe të iu përmbahen rregulla dhe masave parandaluese ndaj koronavirusit.

Ndërkohë, bashkëshorti i saj, Ramush Haradinaj, para pak ditëve tha se vdekja e parë nga koronaviusi në Kosovë, ajo e 82 vjeçarit nga Podujeva, është pasojë e keqmenaxhimit të Qeverisë.

SHPËRNDAJE