Image associée

Dejan Lucic shokon Serbine. Ai ne nje TV serb (TV Srpski Kolektiv) ne emisionin “Udarna Igla” ka thene  se “Aleksander Vucic i mbeshtetur nga narko-mafia serbe eshte shqiptar, Ivica Dacic n je kroat katolik i Kosovës (Janjevës), Ceda Jovancovic-cigan, kurse Vuk Drashkovic-narkoman..” trasnmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Shkrimtari dhe analisti i njohur serb Dejan Luçiç per mediat serbe ka deshmuar se “Hashim Thaci për te shpëtuar kokën e vetë, ju është kthyer Rusisë.. (“EKSKLUZIVNO – Dejan Lučić: Šta je Putin rekao Tačiju i zašto Tači trazi pomoć Rusije!?”)

Sipas tij “kjo u pa nga takimi i fundit me presidentit rus. Putin, perkunder asaj se Thaci po kërkon ndihmë nga Rusia, ka kerkuar nga presidentit kosovar coptimin e Kosovës meqerast do te bie poshte edhe verdikti i Gjykates nderkombetare e cila siguroi para 10 vitesh integritetin territorial te ashtuqujturit shtet i Kosovës”

Me korrigjimin e kufijve Kosova do te vazhdoje te funskiononte sipas rezolutes se KS te OKB-së 1244 dhe viteve te ardhshme të shnedrrohet gradualisht si pjesë autonome e Serbisë, kane shkruar mediat serbe

Dejan Luciç nuk ndalet ai ka shokuar mbare Serbinë duke zbuluar  Fahri Musliun se ky shqiptare i cili si “gazetar” i RTK-së ka punuar per Sigurimin është babai i vërtetë i Aleksandër Vuçicit!. (“Dejan Lucic sokirao Srbiju: Fahri Musliju, je pravi otac Aleksandra Vucica!”) Sikur te ishe ekuinder ta pse Vucic nuik ebeb ADN per t ju mbyllur gojerat per t e kundershtuar publikisht me fakte se nuk eshte bir i Musliut?!

SHPËRNDAJE