Presidenti amerikan Donald Trump serioz (as qe e shikon ne sy) ja jep doren Vlora Çitakut pasi ajo ja kishte zgjatur

Preshevë, 14 maj  -Vlora Citaku fale iftarinm paskla pasur fta ta prek doren presidentit amerkn Donalt Trump i cili ne fillim te kesaj jave organizaoi nje pritej për iftar ku ishin ftuar mbi 100 perosnalitete e ambasadore nga mbare bota te akredituar ne Uashingotn, ku ne mesin e tyre eshte pare edhe ambasadorja er Hashim Thacit ne ket vend, hskruna gejncia e lajmeve “Preshev a Jonë”

Résultat de recherche d'images pour "Trump iftar"Shyqyr qe ra kjo deke, pardon ky iftar e u pamë..Pra ne ket stil Vlora Citaku paska pas fat dhe uksese te takoj presidentin amerikani cili shtroi iftar për ambasadoret e vendeve muslimane. amabsadoret tjera gra ne iftar me presidneti truimp ishin me shamia, kurse mabsdadroja e nje vedni me 90 per qinda Vlora Citaku, le je qe pa ramazan e pa avdes, por edhe pa shami ne koke dhe me fustan te shkureter u ule ne sofren amerikane për muajin e madherueshem te Ramazanit.

Vlora Citaku në rrjetin e saj social Facebook paska ftuar mediat e saj hyni ne fb dhe shikone ke kam tgakuar. Ajo me pas ka publikuar edhe një video, ku shihet ajoi dujke u ofruar presidentit amerikan per tja prekur doren.

Nese e shikon foton mire, shifet qarete aty presidenti amerikan Donald Trump serioz (as qe e shikon ne sy) ja jep doren Vlora Çitakut pasi ajo ja kishte zgjatur

Edhe pse shefi i saj kishte kritikuara ashpër presidennit amerikan dhe ishte kunder tij ne prag te zgjdhjeve ne SHBA si Thaci dhe Citaku përmes fotove te rasti beje fushate me fotografite me te. Ky ndryshe quhet ambuzim dhe shantazhim me presidentin Amerikan.

Me kujdes ndjekin dhe percjellin lutjet e mengjesit apo ndonje takim rasti si ky per iftar per tja prekur doren ndonje presidnmeit, sikur Vlora Citaku Donlad Trump.

Ambasadoret kosovar ne perendim sikur te vraponin pas lobimit keshtu sikur pas darkave e takime te rastit, sa per te marrur nje foto me personalitete larta boterore, sot Kosova padyshim do te ishte anetere e OKB-së, e Interpolit apo ne BE. Kur eshte fjala te shamia vetem “politikanet” kosovare në bote edhe pse flasin për “tolerance nderfetare” nuk rrespektojne fene e tyre edhe Vlora Citaku, sikur dikur Atifete Jahjaga qe lobonte dhe hynte ne xhami pa shami e kembet culak?! Kur prosnlaiteve te njohra boterore si Hillari Clinton, Micheline Calmy-Rey, Angelina Jolie e shume femrave tjera, cka n’hamam i pengon kesaj Vlores shamia?! do te pyeste ndokush..

Merre me mend presidenti amarikan po e rrespketon vendin saj mulsimane Kosoven dhe fton për iftar, kurse ambasadorja e Thacit jo vetem se nuk rrespekton fene e vete, por edhe e injoron, nuk e gjeti nje harrën ta veje mbi kokë per hire te Ramazanit, për hire te atij vendi qe ju mundesua qe ta haje nje goje buke pa pare dhe tja prekte doren presidentit Trump!…

Résultat de recherche d'images pour "jahjaga me shami presheva"

SHPËRNDAJE