Alonso: Barcelona mund ta eliminojë PSG-në Xabi Alonso, ylli i Bayern Munichut, beson se Barcelona mund të kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, edhe pse ndeshje e parë e ka humbur nga Paris Saint Germain, me rezultat 4:0.

Barcelona dhe Paris Saint Germain do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 20:45, në kuadër të ndeshjes së kthimit të Ligës së Kampionëve

Barcelona ndeshje e parë e ka humbur me rezultat të thellë 4:0, dhe nëse synon kualifikimin në çerekfinale duhet ta mposhtë gjigantin nga Franca me rezultat 5:0.

Për yllin e Bayern Munihut, Xabi Alonson rikthimi i rezultatit nga ekipi i Luis Enrique nuk është mision i pamundur.

“Unë nuk do të përjashtoj Barcelonën. Është shumë e vështirë, por unë nuk e përjashtoj kualifikimin në çerekfinale”, ka deklaruar Alonso pas fitores ndaj Arsenalit.

SHPËRNDAJE