Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri po shijon vendin e parë të Serisë A dhe kualifikimin për në fazën tjetër të Ligës së Kampioneve.

Tekniku i kuqezinjve ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në ndeshjen kundër Leces, por shtoi se në lojë janë edhe shumë javë të tjera për t’u luajtur dhe se kampionati mbetet i hapur.

“Për ne ishte shumë e rëndësishme të fitonim të dielën dhe tani kemi katër pikë avantazh ndaj Juventusit, por kampionati është shumë larg fundit. Ndeshje të tilla janë shumë të vështira, por bëhen të lehta kur shënon shpejt”, deklaroi Allegri.

SHPËRNDAJE