gelAlbnnBernë, 17 maj – Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Zvicër ka organizuar nje varg takimesh ne mes delgacionit te Lëvizjes VETËVENDOSJE dhe bashkatdhetareve ne Zvicer. Takimet me bashkatdhetarë do të mbahen në Lozanë, Gjenevë dhe Cyrih, njfotjn agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra.

 

“Ju njoftojmë se nga data 19 deri me 22 maj, një delegacion i Lëvizjes VETËVENDOSJE! i kryesuar nga Albin Kurti do qëndrojë në Zvicër..” thuhet ne nje njoftim te VV me seli ne Gjenevë , transmetj agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

 

Sipa snjftimimit,  pjesmarrës në takime do të jenë : Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Salih Salihu dhe Sami Kurteshi.

Lausanne :
E shtunë 21 maj 2016, ora 18:00, Club Alpin Suisse, Rue Charles Monnard 6 – 1003 Lausanne.

Genève :
E diel 22 maj 2016, ora 13:30, SALL DES FÊTES DES AVANCHETS, Rue François–Durafour 17 – 1220 Avanchets.

Zürich:
E diel 22 maj 2016, ora 19:00, Volkshaus, Weisser Saal, Stauffacherstrasse 60 – 8004 Zürich

 

Ju mirëpresim

Qendra e Lëvizjes VETËVEDOSJE! në Zvicër.

SHPËRNDAJE