Albërie Hadërgjonaj njihet për udhëtimet e shpeshta në Amerikë.

Albërie Hadërgjonaj në krah të kongresmenit amerikan (Foto)

Por, ajo këto vizita i ka shfrytëzuar për të krijuar miq dhe jo vetëm për të mbajtur koncerte me rastet e datave të shënuar të shqiptarëve.

Këngëtarja shqiptare së fundi është takuar me kongresmenin dhe lobuesin amerikan të çështjen shqiptare, Eliot Angle.

Këtë e ka bërë të ditur vetë këngëtarja përmes një fotografie të publikuar në Instagram teksa shihet përkrah kongresmenit.

“Me mikun e gjithë shqiptarëve”, ka shkruar Albëria në Instagram.

Ndërkohë, Albëria është duke përgatitur projekte të reja, të cilat do ti publikon në muajt e ardhshëm për fansat.

SHPËRNDAJE