ALARM : Futbolli kosovar ne rrezik. I biri i Vokrrit, Gramosi me nje grup te tij, pretendon ta uzorpoj FFK-ne, sikur te ishte eshte mall I babes.

 

Prishtine, 7 mars -Pas pranimit te FFK-se ne UEFA dhe FIFa, simdos pas vdekje se legjendes se futbollit shiptar Fadil Vokrri,  na shfaqen disa individ te cilet me egoizmin e vete dhe naivitetin e tyre dhe interesa vetiake a po  iks tnetresa tjera, jo vetem qe mundohen te fundosin suksesin e arritur por edhe ndotin emrin e Legjendes sone te pavdkshme Fadil Vokrri. E kjo sikur nuk ka fund vjen edhe nga i biri Gramos Vokrri, thuhet ne letren e Shoqat se Sportisteve ne Zvicer  (SHSZ) qe ka arritur sot redaksine e agjencise se  lajmeve “Presheva Jone”

 

ALARM : Futbolli kosovar ne rrezik. I biri i Vokrrit, Gramosi me nje grup te tij, pretendon ta uzorpoj FFK-ne, sikur te ishte eshte mall I babes.

Reagimi jone eshte se nuk mundemi te rrime duar kryq kur e shohim se preken interesat e sportit e ne veqanti perspektiva e futbollit Kosovar.

Ne si Shoqat e sportistave ne Zvicer jemi te befasuar me shpifjet dhe reagimet pa baze te individve te cilet po shfaqin egoizmin dhe naivitetin e tyre.  Ne e pergezojme Federaten e Futbollit te Kosoves me punen qe e ka ber deri me sote.

Kemi pasur sukseset me te medha deri me sote, dhe jemi ne prag te ndeshjeve me te rendesishme ne historine tone. 

Kush do ta merr pergjithesin e ktyre ndeshjeve te ardheshme ku na ndajn vetem pak dite.

Po flasim per nje grup te vogle MATRAPAZESH te clit po i prine  i biri i Fadil Vokrrit. I kemi disa pytje per Gramos Vokrri

Ku ishe djal para 10 viteve?

Ku ishe para 5 viteve?

Ku ishe para 4 Viteve?

Kur ne me Legjenden, rrespektivsht babin tuaj ishim duke i ndjekur Zyrtaret e UEFA-se dhe FIFA per tu munduar me be ata qe sote po e shijon futbolli Kosovar.

 

POLITIKA DUART LARG SPORTIT DHE FUTBOLLIT KOSOVAR

Kurse ti si djali i legjendes ne vend qe te ishte dore e djathte e tij, jo qe nuk ishe kurr pjes e lobimit, por as kurr nuk ke marre pjes ne nje takim me ndonje zyrtar te UEFA-se apo FIFA.

Ti fillove te vishe ne Kosove qysh pasi Kosova u panua anatre e UEFA-se dhe  FIFA.

Dhe nuk eshte e hijshe me per ty sot ti sillesh si matrapaz pa shkolle, pa kurfar kualifikimi shkollor, ma shkurt nje rrugaq i rrugve,  i cili pas deshtimeve ne Fracne pretendon t’i shti dhembet ne Kosove edhe ate ne FFK-e, thuajse eshte mall i babes?!

Gramos Vokrri  vjen ne Kosove pas pranimit te FFK-se ne UEFA e FIFA, per te provuar ndonje perfitim ne krahun e babait te tij (Legjendes Fadil Vokrri). Ju lutemi durat larg FFK-se ju MATRAPAZE te cilet nuk e duani Futbollin e mirefillt.

MBETEMI ME SHPRES QE TE MOS JETE NDONJE BOS APO GRUPACION POLITIK PRAPA KETYRE SHPIFJEVE.

KERKOJM NGA TE GJITHA INSTITUCIONET RELATIVE TE KOSOVES DHE SPORTISTET E MIREFILLT QE TA MBROJNE DERI NE FUND FFK-ne DHE SUKSESET E ARRITURA.

FUTBLLI I KOSOVES  NUK ESHTE PRONE PRIVATE POR E POPULLIT DHE ATYRE QE KONTRIBUAN  ME DECENIE TE TERA NE PRISHTINE DHE ZVICER E DIASPORE.

DUHET TE JU PERKUJTOJME SE FFK-JA NUK ESHTE MBRETERI, AS LIVADH E SHTEPI QE TE TRASHIGOHET SI MALL I BABES…

ME RRESPEKT

NGA SHOQATA E SPORTISTAVE NE ZVICERRésultat de recherche d'images pour "vokrri gramoz"

SHPËRNDAJE