Preshevë, 20 tetor -Në pike te dites ka ndodhur nje aksident fatal ne Kurshumli te Serbisë mes dy vëllezërve Stanimir (74) dhe Miodrag Bojoviç te cilet moren lendime te renda nga një përplasje mbi ta te vetures “Audi” me targa te jashtme ne te cilen ndodheshin dy kosovar, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Vëllezërit, Stanimir (74) dhe Miodrag Bojovic (54) pësuan lëndime të rënda në një aksident automobilistik që ndodhi në hyrje të Kursumlija të Shtunën pasdite. Përkatësisht, sipas Novosti, aksidenti ndodhi kur një makinë me targa të huaja me dy shqiptarë nga Kosova goditi makinën e tyre “Yugo” ne te cilen gjendeshin vëllezërit Bojoviç nga fshati Kurshumli.

Me atë rast, vetura e serbeve “Yugoa” ishte bere girme grime dhe per fat vëllezërit Bojoviç u tërhoqën shpejt e shpejte nga makina e shkatërruar. N evednin e ngjarjes kane arrtiur te paret zjarrfikës nga Kurshumlija dhe, pasi iu dha ndihma e parë, në Qendrën Shëndetësore Kurshumij, ata u transferuan me urgjencë në spitalin e Prokuplje, ku u diagnostikuan.

Përndryshe, sipas të dhënave jozyrtare, aksidenti ndodhi kur një makinë e tipit “Yugo” ku gjendeshin vëllezërit Bojoviç qe po udhëtonnin nga Merdar në drejtim të Kurshumlise përmes një linje të plotë, u përpoqen të lakonin ne nje popmpe benzini aty pranë, te cile tpapritmas jane goditur nga vetura pas “Audi” e kosvareve qe vinin nga ana e kundërt

SHPËRNDAJE