aksissBujanoc, 7 korrik -Sot në orete para te mengjesit ka ndodhur nje aksident trafiku në fshatin Bilaç  afër Bujanocit, ku një person ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe një tjeter me pak, njfotn agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë”

Ne sksidenti qenë përfshin dy automjete të “Golf 4” të targa te Vranjës (VR)  , me  shoferë nga  Presheva. Njëri prej tyre ka pësuar brinjë të thyera, ndërsa një tjetër ka kaluar me lëndime të lehta trupore te cilet jane derguar ne urgjence.  Polcoia doli ne vedi ngjarjes por edne nuk ka njfotim zyrtare mbi shkaqet e ketij aksidenti.

SHPËRNDAJE