I pari i FFK-se, z. Agim Ademi ka uruae kampionin e Kosoves, FC Ballkani per suksesin e arritur ne arenen nderkombetare, me rastin e fitores se sontme me rezultat 6-0.

 

Ja postimi i z. Ademi: 

Urime FC Ballkani 👏👏⚽️🇽🇰

Një tjetër paraqitje spektakulare e FC Ballkanit në Ligën e Konferencës.

Pas fitores në udhëtim (0:4), kampionët tanë u treguan edhe më motivues e më bindës në ndeshjen e kthimit në stadiumin “Fadil Vokrri“ ndaj skuadrës nga San Marino, La Fiorita.

Fitorja me shifrat 6:0 i jep motiv shtesë skuadrës së drejtuar nga Ilir Daja për sukses edhe në rrethin e ardhshëm.

Përgëzoj futbollistët, stafin dhe tifozët e FC Ballkanit për suksesin e arritur dhe i inkurajoj që të vazhdojnë të punojnë me përkushtim për prezantim të denjë në Evropë.

Ju priftë e mbara!

#BashkëPërFutbollin

SHPËRNDAJE