Gjate dites se sotme, i pari i FFK-se, z. Agim Ademi ka takuar ish futbollistin e kombetares se Kosoves ne futboll, z. Valdet Rama.

Ademi e ka vleresuar larte kontributin e z. Rama per Kosoven jo vetem ne fushen e blerte, por edhe jashte saje.

Ja postimi i z. Ademi:

Sot i dëshirova mirëseardhje në Kosovë, ish-futbollistit të Kombëtares së Kosovës dhe të Shqipërisë, Valdet Rama.

Valdeti ka qenë një futbollist shembullor, i cili ka luajtur me pasion e zemër si në fanellën e Kosovës, ashtu edhe në atë të Shqipërisë, duke e dhënë vazhdimisht maksimumin në fushën e gjelbër për lartësimin e vendeve tona.

Në një bashkëbisedim miqësor diskutuam për futbollin, teksa i shpreha mirënjohjen time për kontributin e dhënë në futbollin tonë kombëtar.

#BashkëPërFutbollin

SHPËRNDAJE