Nesër kombëtarja e Kosovës në futboll e nisë rrugëtimin e saj të ri në Nations League, ku ndeshjen e parë do ta ketë kundër skuadrës Qipriote.

E nga atje, me anë të një fotografia, presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, z. Agim Ademi ka publikuar një fotografi bashkë me trainerin francez të skuadrës tonë, ku është shprehur optimist për ndeshjen e nesërme dhe për komplet kompeticionin Nations League si të tillë.

Ne i urojmë djemt tanë, që kësaj herë të kenë edhe pak fat, kjo pasi që në kompeticionin e fundit na mungoi fati, sidomos në ndeshje të rëndësishme sikurse që ka qenë ajo kundër Maqedonisë së Veriut.

SHPËRNDAJE