Këngëtarja Adelina Ismaili, e cila gjatë ditës së djeshme ka njoftuar se është ndaluar transmetimi i emisioni të saj në RTK, ku i ftuar ishte teologu Drilon Gashi, bëri një reagim edhe gjatë ditës së sotme.

Ismaili tha se emisionin do ta publikoj nesër në faqen e saj në Facebook, pasi siç është shprehur beson ende në liri dhe siç është shprehur në atë Adelinën që qysh e vogël këndonte nën hundët e milicisë serbe.

“Miq të mi. Emisionin e plotë “Show i së premtës” me mysafir teolog Drilon Gashin do ta publikojmë nesër në facebook-un tim. Unë besoj ende në liri. Unë jam Adelina e vogël që këndonte “Me dy gishta përmbi sy të kërkoj demokraci” me Zanfinen 5 vjeqare, nën hundët e milicisë. Unë jam Adelina e “Lavdi ushtari im” në kohë lufte. Unë jam Adelina e “Ushtrinë time do ta bëj” e pasluftes. Unë jam “Sajzeza” e “Amaneti”. Unë jam “Skenderbeu” e “Konstantini” . Unë nuk frikësohem, por zhgënjehem. Dhe ngritem prap. Unë jam nënë e cila nuk beson në robëri. Unë jam grua e cila vdes vetëm për dashuri. Jam motër krenare. Jam bijë e kësaj toke, tjetër nuk kam. Jam Adelina juaj tash e 38 vite. Ju uroj shikim të këndshëm nesër

Një fitore e vogël në një rrugë të gjatë. Nga zemra faleminderit për mbështetjen”, shkruan ajo.

SHPËRNDAJE