e2eba0893cc78555283f841572e3bc2d_w900px_h500px_cp_sc

Të shtunën u ndeshën Man City dhe Chelsea dhe sigurisht pritej një ndeshje e zjarrtë duke pasur parasysh rivalitetin dhe gjendjen e tyre në tabelë

Dhe ashtu ndodhi. Në minutat e fundit pati një përleshje fizike ndërmjet lojtarëve të Man Cityt dhe Chelseat.

Pas një ndërhyrje horrorr të Sergio Agueros ndaj David Luiz, filluan përleshjet ndërmjet lojtarëve, por ajo që u pa më shumë ishte përleshja ndërmjet Fabregas dhe Fernandinhos, i cili gjatë tërë kohës shihej duke e kapur për fyti mesfushorin spanjoll.

Por duke se Fabregas e ka provokuar i parë situatën, duke e goditur i pari mesfushorin e Man Cityt, dhe për këtë është kërkuar të dënohet nga shumë tifozë

 

SHPËRNDAJE