Alexis Sanchez, sulmuesi kilian, gjatë verës mund të largohet nga Arsenali

 

Sipas tabloidit britanik,Daily Mirror, Paris Saint-Germain dëshiron që Alexis Sanchez ta zvarrit vazhdimin e kontratës me Arsenalin.

 

Kështu, drejtuesit e klubit nga Parisi synojnë që gjatë verës ta transferojnë ish sulmuesi e Barcelonës.

 

Thuhet se gjiganti nga Ligue 1 është i gatshëm t’i ofroj Arsenalit 60 milionë funte (70 milionë euro) për kilianin.

 

Sanchez ka kontratë me Arsenalin deri në verën e viti 2018, por deri më tani ka refuzuar ta vazhdoj kontratën.

 

Përveç Paris Saint-Germain, ai kërkohet edhe nga Chelsea dhe disa klube kineze.

 

SHPËRNDAJE