Sot mbushen 7 vjet nga vdekja e ish-Presidentit të Republikës së Kosovës, Ibrahim Rugova.

Në përkujtim të tij, sot përfaqësues të institucioneve dhe partive politike do të bëjnë homazhe pranë varrit të tij në Velani si dhe janë paralajmëruar të mbahen dy akademi përkujtimore, njëra e organizuar nga presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila do të mbahet në orën 11:00 dhe tjetra nga Lidhja Demokratike e Kosovës, të cila do të mbahet në orën 13:00.

SHPËRNDAJE