Résultat de recherche d'images pour "Å est osoba je poginulo Beograd—NiÅ¡"Gjashtë vetë u vranë dhe 27 u plagosën nga ndeshja zinxhirit në të dy drejtimet në autostradën Beograd-Nish, midis Cuprijse dhe Jagodina pranë Mijatovec. Trafiku në të dy drejtimet ndalohet. Shkaku i aksidentit është mjegulla e dendur, njfotn agjencia e lajemeve “Presheva jonë”

 

Në autostradën Beograd-Nish, në afërsi të Jagodinës, rreth 7.20 orë kishte goditje me zinxhirë, në të dy drejtimet, duke përfshirë disa automjete – kamionë, makina, raporton RTS.

Sipas informacioneve të fundit nga MPB, gjashtë vetë u vranë dhe 27 u plagosën. Të plagosurit u transportuan në spitalet e përgjithshme në Jagodina dhe Cupri.

Gjashtë të burgosur u strehuan në Spitalin e Përgjithshëm Jagodina. Ata janë të qëndrueshëm. Midis tyre janë tre shtetas të huaj – shtetas grekë, polakë dhe gjermanë.

Katër persona të lënduar janë të vendosur në KBC Kragujevac.

Shkaku i aksidentit është mjegulla e trashë, për shkak të së cilës dukshmëria u zvogëlua në rreth dhjetë metra.

“Po shkoj nga drejtimi i Nishit në një shpejtësi normale. Ishte një lloj pigmenti, dhe kur e kalova Moravën – mur. Asgjë nuk mund të shihet. Ishte aq i mjegullt. Fillova të frenoja menjëherë, kapa kamionin para meje, u ndalova, dilja nga kamioni dhe automjetet tashmë filluan të goditeshin “, – dëshmoi ai për RTS-në një prej shoferëve.

Trafiku në autostradë në të dy drejtimet u bllokua, kështu që kolonat e makinave u krijuan.

Disa zjarrfikës dhe ambulanca u dërguan në skenën e aksidentit.

Drejtimi alternativ i drejtimit të Beogradit-Nish është përjashtimi në kavanozin e Jagodinës drejt qytetit, në Cupri.

Nga Nishi në Beograd, përjashtimi është në lakin Cupri në qytet, pastaj në Jagodina, ku automjetet kthehen në autostradë në Beograd.

SHPËRNDAJE