Italy Train CrashRome. 12 korrik  -Pas aksidentit hekurudhor ku dy trena u përplasën në jug të Italisë, raportohet se numri i viktimave ka arritur në 20 persona me dhejtzr t eplagusur raprtojn emedat italiane, trasnemton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

Përveç viktimave edhe dhjetra të tjerë kanë mbetur të lënduar, disa prej tyre ende në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia dhe ekipet e hetuesisë kanë dal në vendin e aksidentit i cili ndodhi në mes qyteteve Corato dhe Andria.177140-de66395b45e2a374aaf9ad0e20f38bc3

SHPËRNDAJE