heliopkkoAarau (AG), 22 tetor  -Një njeri kishte vjedhur para  dhe bizhuteri te shumta në një vilë në fillim të mbrëmjes të enjten në Aarau. Policia kantonale Aargau e ndjek pas deri në  arrestim I akuzuari është një shqiptar 26 vjet, njfotn agejncia e lajemeve “Persheva jonë” nga Zvicra duke ju rdruar burimeve të policise kantonale.

I arrestuari shiptar  kishte vjedhur paratë dhe bizhuteri në një vilë në mbrëmje e hershme. Ai ishte fshehur aty pranë dhe u përpoq të ikte policia arriti, por u kap shpejt. Vjedhja është raportuar në 20 orë, njoftoi të premten policia kantonale Aargau. Një patrullë e parë e panë një njeri të kandiduar larg në errësirë. Policia filloi hulumtimet e tij me një qen policie.

Një ushtarak Super Puma patrulluar për Trupat e rojeve kufitare te Bazelit. Helikopteri ishte angazhuar në një operacion të kontrollit mbi rajonin kufitar ndërmjet Zvicrës dhe Gjermanisë.

 

SHPËRNDAJE