Pasi do ta paguante ket shumë të hollash prej 70 mijë frangash, a thua ketij shoferi a do t’i binte ndërmend më  të hypte  në veturë, kanë shkruar mediat zvicerane, njofton agjencia informative “Presheva Jonë”

 

Berne, 18 janar/AIK-Presheva jonë

Një shofer i ri 25 vjecar ka shkaktuar një aksident spektakular  të dielen e kaluar në  Wohlen (AG) të Zvicrës . I riu ka humbur kontrollin e automjetit të tij dhe ka goditur një barrierë metalike para një garazhe vetrusha,  ku ishin të parkujara tri vetura tjera. Policia ka arritgur menjëherë në vendin e ngjarje. Sipas konstatimeve të para, dëmi ka arritujr në 70.000 franga. Shoferi nga Kosova shpëton me plagë të lehta, kanë pohuar policia të hënën në kantonin Aargau, raporton Agjencia zvicerane ATS/SDA.  Një hetim u iniciua për të përcaktuar sekuencën e saktë të aksidentit. Pasi do ta paguante ket shumë të hollash prej 70 mijë frangash, këtij shoferi a tuha a do t’i binte ndërmend më  të hypte  më në veturë, kanë shkruar mediat zvicerane, njofton agjencia informative “Presheva Jonë”

SHPËRNDAJE