pollcbbBernë, 22 qershor  -Derisa tifozet feston mbreme ne rruget e Bernes pas ndeshjes mes Turqisë dhe Kroacisë, një  kalorës kosovor me motor ka gjetur vdekjen aksidentlisht, ka njoftuar agjencine e lajmeve “Presheva jonë” ne Zvicer znj. Ramona Mock  zedhenese e policise kantonale (BE).

polberr11Sipas saj, motoçiklist ka qenë viktimë e një aksident trafiku të martën në mbrëmje në qytetin e Bernës. “I riu kosovar  vdiq nga plagët e tij të rënda menjëherë pas pranimit në spital menjëherë pavarësisht masave të shpëtimit . Rruga u mbyll për disa orë në trafik. Hetimet e mëtejshme janë duke vazhduar.,” tha ne vazhdim znj. Mock nga polcia kantonale

Sipas polocise, aksidenti tragjik ndodhi në rajonin Bollwerk në Bernë. Për arsye ende tshue  gjëra jane të panjohura, ku vktima  kihste humbur kontrollin e automjetit të tij dhe u përplas me një makinë të parkuar. Pas ndikimit, motoçiklist u hodh për tokë njëqind metra larg. Kalimtarë dhe mjekët bashke me polcine kanë ardhur menjehre në të gjithë vendin e ngjarjes. I riu kosovar (31) vjet ishte viktima i cili jeton qe prej në kantonin e Bernës.polllbb

SHPËRNDAJE