BOCXX11Stamboll, 3 gusht -Mbaju “Zizi” shndrroje spitalin ne “ring” mos u dorëzo..Janë këto fjalet e gazetarit te agjencise se lajmeve “Presheva jone”  per boksierin tone te njohur Azis Salihun i cili aktualisht po sherohet ne nje spital te Stambollit. Aziz Salihu shihet i shtrirë në spital dhe me shpresë se shumë shpejt do t’i kalojë këto sfida. Mjekët kanë filluar analizat e para për të gjetur shkaktarin e sëmundjes. Shpresojmë për shërim të shpejtë.. Alluhu i ndihmoftë bokesrin tonë!..

Biksieri yne i njohur Azis Salihu: Presheve ti je Kosova Lindore -zemra e shqitarisë me qendreson tuaj qe po i jepni nderi kombit tone

“N’kofsha shendosimagesh e rehat qeky Azis saliu, ne emer te Allahut nese me punoje keta krah, kismet ka me adah ne Presheve me boksue. Ma gjeni nje serb me te fortin, kam qejf ta shtri per toke, siq kam shtire deri tash…” ka thëne Azis Salihu gazetarit te agjencise se lajmeve “Presheva Jonë”   i cili nga  spitali i  Stambollit përshëndet me “merhaba” Preshevën jonë dhe  e Skenderebut. ” Presheve ti je Kosova Lindore, zemra e shqitarisë me qendreson tuaj qe po i jepni nderi kombit tone. Këto fjake i them edhe une te degjuar nga presidenti yne historik Ibrahim Rugova. Ju dua, ju kam ne zemër deri ne frymën e fundit !..”  ka pershëndetur Azis akliu shiptaret e Kosovës Lindore, qe ka shume miqe.ziizz

SHPËRNDAJE